Loom Bands Eesti heegelkummide ohutus

Loom Bands Eesti poolt müüdavad heegelkummid on ohutud Sinu lapsele

Loom Bands heegelkummid on populaarsed üle maailma. Viimasel ajal on tõusnud esile küsimus, kuidas olla kindlad, millised heegelkummid on tervisele ohutud. 2014. aasta lõpus leidis Tarbijakaitseamet Eestis müügilt heegelkummide komplekte, millesse kuulusid kaunistused, kus leidus suur kogus ohtlikke ühendeid nimega ftalaat – see tõsiasi näitab veelkord kui oluline on inimeste teadlikkus antud teemal.

Meie Loom Bands Eesti esinduses suhtume sellistesse küsimustesse väga tõsiselt. Meil endal on lapsed, kelle tervis on meie jaoks kõige tähtsam. Teame, kui oluline küsimus on mänguasjade turvalisus. Seetõttu oleme võtnud enda partneriteks vaid firmasid, kelle tooted on rangelt kontrollitud ja vastavad Euroopa Liidu tervisekaitse normidele. Hoolime oma  laste tervisest ja hoolime oma klientidest!

Kuna palja silmaga on väga raske vahet teha, kas tegemist on kvaliteetse tootega, siis soovitame eelistada tooteid, mille puhul on vajalikud testid tehtud. Meie valikus olevad heegelkummid on muuhulgas läbinud järgmised testid:

  • EN 71 1, 2, 3 testid. Nende käigus hinnatakse mänguasja mehaanilist ja füüsilist ohutust, tuleohtlikkust ja hulga keemiliste elementide eritumise lubatud taset (sealhulgas erinevate raskemetallide nagu näiteks plii sisalduse taset). EN 71 testide läbmine on eelduseks CE-sertifikaadi saamiseks.
  • EN 14372:2004 6.3.2 lisatestid. Nendega kontrollitakse ftalaatide sisaldust tootes. Ftalaadid annavad toodetele täiendavat elastsust, kuid on tervisele kahjulikud. Viidatud normide vastu eksimine oli ka põhjuseks Tarbijakaitseameti poolt tuvastatud juhtumi puhul.

Testi tulemustega saad tutvuda siin: TOOTE TURVALISUSE TESTID

Mõned lisamärkused toodete turvalisuse kohta:

  • Loom bands heegelkumme ei tohi kasutada lapsed, kes on nooremad kui 3- aastased. Heegelkummid on väikesed ja suhu pannes võivad sattuda hingamisteedesse.
  • Heegelkummid on venivast materjalist ja seetõttu lähevad kergesti lendu. Olge ettevaatlikud, et kummid ei lendaks silma.
  • Soovitame kasutada heegelkummidega tegutsemisel punumisalust. Sõrmede vahel punudes on suurem tõenäosus, et kumm võib puruneda või lendu minna.
  • Olge teadlikud võimalikest ohtudest ja rääkige nendest oma lastele.

 

Heegelkumme kasutades ei pea üle muretsema. Tegemist on väga toredate käsitöö vahenditega, mis arendavad laste loovust. Meie poolt müüdavad tooted vastavad kõigile EL tervisekaitse nõuetele ja sihipärase kasutuse korral ei põhjusta ohte.